Jakie grzejniki wybrac

Rozmowy bez ograniczeń tematycznych.

Jakie grzejniki wybrac

Postautor: Gość » 12 lis 2015, o 14:04

Zastanawiam się nad wymianą starych żeliwnych grzejników w moim mieszkaniu w
bloku. I podstawowym problemem jest wybór między stalą i aluminium. Wszyscy
doradzają mi aluminium, bo:
1. szybkiej się nagrzewa (na tym wcale mi nie zależy)
2. stal rdzewieje (ale przecież to podobno stal nierdzewna, jak więc może
rdzewieć)
3. są lżejsze (I co z tego? Może dla montera ma to jakieś znaczenie, ale dla
użytkownika?)
4. można zdjąć bądź dołożyć żeberka (duży plus).

Tylko ja sama widzę w nich pewne wady:
1. aluminium nie kojarzy mi się ze zbyd zdrowym materiałem, stal jest
bardziej "szlachetna"
2. nie podobają mi się!!! Zwłaszcza te wykończenia na górze, jakieś daszki
itp. Stalowe płyty są bardziej eleganckie.

I co mam teraz zrobić? Słuchać się ekspertów czy iść za wewnętrznym głosem
esttyki?
Czy rzeczywiście stalowe grzejniki są gorsze?

Z góry dziękuję za porady,
Ewa

Re: Jakie grzejniki wybrac

Postautor: Gość » 12 lis 2015, o 14:12

Tak naprawde to tylko moda ta wymiana grzejników , żeliwne dłużej się grzeją ale za to dłużej trzymają ciepło , mają większą pojemność wody , stalowe czy aluminiowe mają niewielka ilość wody szybciej się nagrzewają i szybko stygną , stal nie różni się w praktyce niczym od aluminium . Jeśli jest ciągłe grzanie a takie jest chyba w bloku , to bez potrze4by jest wymiana grzejników , chyba że chodzi nie o ekonomię lecz estetykę czy modę

Postautor: gerek2 » 13 lis 2015, o 06:27

Ja również swego czasu się w to zagłębiałem i nie mogłem się zdecydować. Szczególne,ze grzejników na rynku jest bardzo dużo, przeróżne wzory oraz motywy. Trudno jest dla siebie coś konkretnego wybrać. W końcu zdecydowaliśmy się na porządny grzejnik płytowy. Może nie było to najtańsze rozwiązanie ale taki grzejnik pełni dużą rolę dekoracyjną. Prezentuje się naprawdę porządnie. Na stronie jest wpis o tym jakie grzejniki do mieszkania warto jest kupić:
http://purmosfera.pl/2015/03/grzejniki- ... -i-drugie/ - tak naprawdę grzejnik moze być zarówno dekoracyjny jak i funkcjonalny.

Postautor: kali12 » 14 lis 2015, o 12:21

Ja mam w domu grzejniki konwektorowe http://hurtbud.com/ogrzewanie-scienne-podlogowe/34045-f18-1500-grzejnkonw-ektorowy-classic.html. Mimo tego, że to grzejniki elektryczne to są naprawdę oszczędne. Dają bardzo dużo ciepła no i są niedrogie w zakupie. Polecam :)

Postautor: kyna » 28 lis 2015, o 14:11

Tak w zasadzie ogrzać łazienkę można każdym grzejnikiem. Ważne tylko by był dobrze wykonany

Postautor: tomasz36 » 29 lis 2015, o 21:59

Do łazienki masz trochę inne grzejniki przede wszystkim mniejsze. Poza tym wiele firm robi takie specjalne "designerskie" do łazienki http://www.budujesz.pl/wiadomosc/jak-wy ... epszy/276/

Postautor: Ja123 » 24 gru 2015, o 15:08

Z tymi żeliwnymi grzejnikami, że to wszystko jedno jakie czy żeliwne, czy stalowe to nie do końca bym się zgodził. Nowoczesne instalacje grzewcze są całkowicie sterowane automatycznie. Kocioł dostaje od sterownika informacje do jakiej temperatury grzać grzejniki, itp. Grzejniki żeliwne będą miały zbyt dużą bezwładność, że się tak wyrażę i nie będzie to wszystko działać tak jak to zakłada producent kotła.
Z drugiej strony mówi się, że kaloryfery żeliwne dobrze współpracują z kotłami kondensacyjnymi, ale tutaj z kolei trzeba brać pod uwagę odpowiednie przewymiarowanie grzejników.
Rdza
Jeśli chodzi o rdzę, to z jednej strony trzeba wiedzieć, że grzejniki stalowe nie są wykonane ze stali nierdzewnej. Ale z drugiej strony grzejniki płytowe wykonane z solidnej stali i pokryte wysokiej jakości farbą posłużą na prawdę wiele, wiele lat. Ja na przykład znam tę markę https://buderus-inserw.pl/sklep/grzejniki-panelowe , grzejniki mają dosyć solidne. Sporo ludzi się na nie decyduje.

Postautor: Ja123 » 24 gru 2015, o 15:10

Z tymi żeliwnymi grzejnikami, że to wszystko jedno jakie czy żeliwne, czy stalowe to nie do końca bym się zgodził. Nowoczesne instalacje grzewcze są całkowicie sterowane automatycznie. Kocioł dostaje od sterownika informacje do jakiej temperatury grzać grzejniki, itp. Grzejniki żeliwne będą miały zbyt dużą bezwładność, że się tak wyrażę i nie będzie to wszystko działać tak jak to zakłada producent kotła.
Z drugiej strony mówi się, że kaloryfery żeliwne dobrze współpracują z kotłami kondensacyjnymi, ale tutaj z kolei trzeba brać pod uwagę odpowiednie przewymiarowanie grzejników.
Rdza
Jeśli chodzi o rdzę, to z jednej strony trzeba wiedzieć, że grzejniki stalowe nie są wykonane ze stali nierdzewnej. Ale z drugiej strony grzejniki płytowe wykonane z solidnej stali i pokryte wysokiej jakości farbą posłużą na prawdę wiele, wiele lat. Ja na przykład znam tę markę https://buderus-inserw.pl/sklep/grzejniki-panelowe , grzejniki mają dosyć solidne. Sporo ludzi się na nie decyduje.

Postautor: vesna » 27 gru 2015, o 16:49

nie sądziłam że znajdę tutaj tylu fachowców od grzejników :lol:

Wróć do „Pozostałe”